Сторінка музкерівника

Провідна педагогічна ідея музичних занять  - розвиток креативних здібностей дітей у всіх видах художньо-творчої та музичної діяльності при створенні певних умов, що сприяють формуванню у них самостійності, творчої активності, а також засвоєння дітьми спеціальних знань і умінь, що сприяють їх формуванню.

Розвиток творчої уяви і творчої активності на музичних заняттях включає в себе:
спонукання дітей висловлювати свої музичні враження;
розвиток у дітей інтересу до різних проявів творчості: музично-ритмічні рухи, ритмопластика,співацькі імпровізації, гра на музичних інструментах;сприяння формування творчого мислення у дітей;
розвиток музикальності.

Творчість - складний процес, пов'язаний з характером, інтересами, здібностями особистості. Творчі здібності - це індивідуальні особливості, якості людини, які визначають успішність виконання творчої діяльності різного роду. Новий продукт, одержуваний особою у творчості, може бути об'єктивно новим (соціально значимим відкриттям) і суб'єктивно новим (відкриттям для себе). Розвиток творчого процесу, у свою чергу, збагачує уяву, розширює знання, досвід і інтереси дитини.

На музичних заняттях створюються оптимальні умови для розвитку творчої діяльності дітей, яка розвиває їхні почуття, сприяє більш інтенсивному і оптимальному розвитку вищих психічних функцій, таких, як сприйняття, увага, пам'ять, мислення.

Діти  люблять займатися мистецтвом. Вони з захопленням співають і танцюють, складають і виконують музичні етюди, нові пісні і розспівування. Творчість робить життя дитини багатшим, повнішим, радісніше. Дитячий вік має багатющі можливості для розвитку творчих здібностей. На жаль, ці можливості з часом безповоротно втрачаються, тому необхідно як можна ефективніше використовувати їх в цьому віці. Ми всіма силами прагнемо залучати і батьків у навчальний процес.

Дорогі мами, тата, бабусі і дідусі! Якщо ваша дитина ходить у дитячий садок, школу, то вас напевно запрошують на ранки. І це чудово, адже ви зможете ще раз переконатися в тому, яка ваша дитина красива, розумна, талановита, кмітлива! А щоб і ви, і дитина не відчули почуття розчарування після свята, досить дотримувати декілька простих правил.

Готуйтеся до ранків!!!
      Якщо вас попросили щось купити для дитячого ранку або підготувати костюм для дитини, не відмовляйте (звичайно, за умови, що виконання прохання не передбачає серйозних фінансових витрат).

Приходьте на свята!!!
      Зрозуміло, що ви дуже зайняті. Але ваш прихід вкрай важливий для вашої дитини! Адже він хоче, щоб саме ви оцінили його успіхи, саме ви слухали, як він читає вірші і співає. Дитина не завжди відчуває себе артистом і отримує задоволення від самого виступу перед публікою, як такого. Для нього принципово відрізняється виступ перед глядачами «взагалі» і виступ перед глядачами, серед яких є рідна і кохана людина. Якщо все ж ніхто з членів сім'ї не може піти на свято, то обов'язково чесно попередьте дитину, в жодному разі не давайте надію та не обманюйте. Можливо, хтось із батьків буде знімати ранок на відеокамеру - потім попросіть копію запису, адже в наше століття цифрових технологій та Інтернету це зробити дуже просто. І наступний сімейний перегляд запису ранку зможе стати компромісним вирішенням цього питання.

Не знецінюйте старання вашої дитини !!!
       Для дитини ранок - це серйозна подія, дуже відповідальна. Він довго готувався, репетирував. І він, звичайно ж, хвилюється! Підтримайте його, скажіть, що ви пишаєтеся. Нехай він під час виступу щось забув або переплутав, не надавайте цьому уваги і вже ні в якому разі не влаштовуйте «розбір польотів» і не порівнюйте свою дитину з Машею, Сашком або Мішею. Ваша дитина - найкраща і сама талановита!
       Також не варто пересмикувати ситуацію в іншу сторону і активно захоплюватися своєю дитиною, при цьому принижуючи здібності та вміння інших дітей. Всі діти талановиті і здатні, тільки кожен по - своєму.

Дотримуйтеся правил !!!
     Дитячий садок, школа - це установа з певними правилами. Вас можуть попросити надіти бахіли, зняти верхній одяг. Це робиться для зручності і підтримки чистоти. Приходьте на свято вчасно. Не змушуйте Вас чекати і затримувати спільне свято.
     Постарайтеся не порушувати правила, тим більше що це зовсім нескладно.

Беріть участь у святі!
       Дуже часто сценарії дитячих ранків припускають інтерактивність. Дітям і батькам пропонують конкурси, завдання, спільні ігри. Не відмовляйтеся від участі! Вашій дитині буде дуже приємно, та й ви, швидше за все, отримаєте задоволення, ненадовго «впав у дитинство». Ось, мабуть, і все. Бажаємо вам і вашим дітям цікавого свята та гарного настрою!